• Tenet

    ★★½

  • Love Wedding Repeat

  • Emma.

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★

  • The Gentlemen

    ★★★

  • Frozen II

    ★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • The Platform

    ★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Aladdin

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Happy Death Day 2U

    ★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Dumplin'

    ★★★

  • Second Act

    ★★½

  • Battle

    ★★½

  • A Faithful Man

    ★★★

  • Beautiful Boy

    ★★½

  • A Star Is Born

    ★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★

  • Leading Lady Parts

  • Cam

    ★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★½

  • The First Purge

    ★★½

  • Set It Up

    ★★★½

  • Ocean's Eight

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • Cold War

    ★★★★½

  • Deadpool 2

    ★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • Back Roads

    ★★★★

  • Tomb Raider

    ★★★½

  • The Delinquent Season

    ★★½

  • The Miseducation of Cameron Post

    ★★★½

  • Never Goin' Back

    ★★

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • Justice League

    ★★

  • The Babysitter

    ★★★

  • Happy Death Day

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • Gerald's Game

    ★★★★

  • Revenge

    ★★★½

  • Submergence

    ★★

  • The Death of Stalin

    ★★★½

  • Stronger

    ★★★★

  • On Chesil Beach

    ★★★

  • mother!

    ★★★★½

  • It

    ★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★½

  • Lady Bird

    ★★★★

  • First Reformed

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★½

  • Wajib

    ★★★★½

  • The Layover

    ★★

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Modern Life Is Rubbish

    ★★½

  • Rough Night

    ½

  • Loving Vincent

    ★★★★

  • My Cousin Rachel

    ★★

  • Robot & Scarecrow

  • Captain Underpants: The First Epic Movie

  • In a Heartbeat

    ★★★★