lina has logged 71 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
A Separation

A Separation

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★
Edit this entry  
20
Mustang

Mustang

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
19
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Back Roads

Back Roads

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★½
Edit this entry  
01
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
Read the review Edit this entry  
01
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Never Goin' Back

Never Goin' Back

2018
×
★★
Edit this entry  
05
On Chesil Beach

On Chesil Beach

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★★½
Edit this entry  
29
Fury

Fury

2014
×
★★½
Edit this entry  
24
Trance

Trance

2013
×
★★★½
Edit this entry  
23
Drive

Drive

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Modern Life Is Rubbish

Modern Life Is Rubbish

2017
×
★★½
Edit this entry  
21
The First Purge

The First Purge

2018
×
★★½
Edit this entry  
02
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Third Person

Third Person

2013
×
★★★
Edit this entry  
24
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★
Edit this entry  
22
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Creed

Creed

2015
×
★★★½
Edit this entry  
11
Leading Lady Parts

Leading Lady Parts

2018
×
Edit this entry  
02
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Hot Summer Nights

Hot Summer Nights

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
From the Land of the Moon

From the Land of the Moon

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★½
Edit this entry  
01
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Delinquent Season

The Delinquent Season

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Pride and Prejudice and Zombies

Pride and Prejudice and Zombies

2016
×
Edit this entry  
20
Flower

Flower

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Revenge

Revenge

2017
×
★★★½
Edit this entry  
27
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The DUFF

The DUFF

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Submergence

Submergence

2017
×
★★
Edit this entry  
14
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Cinderella

Cinderella

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ouija

Ouija

2014
×
Edit this entry  
26
Berlin Syndrome

Berlin Syndrome

2017
×
★★★★
Edit this entry  
26
47 Meters Down

47 Meters Down

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Oslo, August 31st

Oslo, August 31st

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Masculin Féminin

Masculin Féminin

1966
×
★★
Read the review Edit this entry