Sort by
  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

  • Book Club: The Next Chapter

  • The Little Mermaid

  • BLEACH

  • Are You There God? It's Me, Margaret.

    ★★★★

  • Beau Is Afraid

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★½

  • Cocaine Bear

  • Inside

  • Magic Mike's Last Dance

  • 80 for Brady

  • Knock at the Cabin

  • The Starling Girl

  • Infinity Pool

  • Polite Society

    ★★★

  • Babylon

    ★★★★½

  • Puss in Boots: The Last Wish

  • M3GAN

  • Violent Night

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★

  • Do Revenge

  • Glass Onion

    ★★★★

  • The Fabelmans

    ★★★★★

  • The Menu

    ★★★★½

  • Causeway

    ★★★½

  • Emily

    ★★★★½

  • See How They Run

    ★★★

  • Blonde

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★★

  • Don't Worry Darling

    ★★½

  • Pearl

    ★★★★½

  • Women Talking

    ★★★★★

  • Bones and All

    ★★★★½

  • TÁR

    ★★★★

  • Barbarian

    ★★★★

  • Nope

    ★★★★★

  • Mrs. Harris Goes to Paris

    ★★★★½

  • Where the Crawdads Sing

    ★★½

  • Bullet Train

    ★★★½

  • Minions: The Rise of Gru

  • Broker

    ★★★★½

  • Elvis

  • Funny Pages

    ★★½

  • Crimes of the Future

    ★★★½

  • Aftersun

    ★★★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★½

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★★★

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

  • Men

    ★★½

  • EO

  • Armageddon Time

    ★★★

  • Conversations with Friends

    ★★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • The Northman

    ★★★★½

  • Jerrod Carmichael: Rothaniel

    ★★★★★

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★★½

  • OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

  • RRR

    ★★★★½

  • The Bad Guys

  • Ambulance

    ★★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★

  • X

    ★★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • The Quiet Girl

    ★★★★

  • Tall Girl 2

  • Kimi

    ★★½

  • Marry Me

  • Moonfall