RSS feed for Laydback
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
Weird Woman

Weird Woman

1944
×
★★½
Edit this entry  
16
The Bare-Footed Kid

The Bare-Footed Kid

1993
×
★★★
Edit this entry  
13
Escape to Athena

Escape to Athena

1979
×
★★½
Edit this entry  
13
Watch If You Dare

Watch If You Dare

2018
×
★½
Edit this entry  
12
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★
Edit this entry  
12
Kung Fu vs. Yoga

Kung Fu vs. Yoga

1979
×
★★½
Edit this entry  
11
When They See Us

When They See Us

2019
×
★★★½
Edit this entry  
09
Sudden Fury

Sudden Fury

1997
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Great Flamarion

The Great Flamarion

1945
×
★★★
Edit this entry  
05
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★
Edit this entry  
01
Excess Flesh

Excess Flesh

2015
×
★★★
Edit this entry  
28
Blood Harvest

Blood Harvest

1987
×
★★★
Edit this entry  
26
Watch Me

Watch Me

1995
×
★★★
Edit this entry  
23
Gorgo

Gorgo

1961
×
★★★
Edit this entry  
19
Wavelength

Wavelength

1983
×
★★½
Edit this entry  
16
Human, Too Human

Human, Too Human

1974
×
Edit this entry  
16
Mr. Thank You

Mr. Thank You

1936
×
★★★
Edit this entry  
16
Ornamental Hairpin

Ornamental Hairpin

1941
×
★★
Edit this entry  
15
Claudine

Claudine

1974
×
★★★½
Edit this entry  
15
Innocence Unprotected

Innocence Unprotected

1968
×
★★½
Edit this entry  
15
Take Aim at the Police Van

Take Aim at the Police Van

1960
×
★★★½
Edit this entry  
15
Fanny

Fanny

1932
×
★★
Edit this entry  
14
The Burglar

The Burglar

1957
×
★★★
Edit this entry  
14
The Red and the White

The Red and the White

1967
×
★★★
Edit this entry  
14
Katzelmacher

Katzelmacher

1969
×
★★½
Edit this entry  
14
Les Visiteurs du Soir

Les Visiteurs du Soir

1942
×
★★★
Edit this entry  
13
The Masseurs and a Woman

The Masseurs and a Woman

1938
×
★★½
Edit this entry  
13
Warrendale

Warrendale

1967
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Only Son

The Only Son

1936
×
★★★
Edit this entry  
13
Chafed Elbows

Chafed Elbows

1966
×
★★½
Edit this entry  
12
My Brother the Devil

My Brother the Devil

2012
×
★★½
Edit this entry  
12
Uncle Yanco

Uncle Yanco

1967
×
★★★
Edit this entry  
12
To Sleep with Anger

To Sleep with Anger

1990
×
★★★
Edit this entry  
12
The Beast Within: Making 'Alien'

The Beast Within: Making 'Alien'

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Walpurgis Night

Walpurgis Night

1935
×
Edit this entry  
11
Canoa: A Shameful Memory

Canoa: A Shameful Memory

1976
×
★★★½
Edit this entry  
11
Curious Alice

Curious Alice

1968
×
★★★
Edit this entry  
10
The Wedding Banquet

The Wedding Banquet

1993
×
★★★★
Edit this entry  
10
L'Argent

L'Argent

1983
×
★★★½
Edit this entry  
10
Monkey Love Experiments

Monkey Love Experiments

2014
×
★★★
Edit this entry  
09
Wings

Wings

1966
×
★★½
Edit this entry  
09
Insiang

Insiang

1976
×
★★★
Edit this entry  
09
Sisters of the Gion

Sisters of the Gion

1936
×
★★
Edit this entry  
08
So Dark the Night

So Dark the Night

1946
×
★★½
Edit this entry  
08
Red Lights

Red Lights

2004
×
★★★
Edit this entry  
08
Muriel, or the Time of Return

Muriel, or the Time of Return

1963
×
★★½
Edit this entry  
08
Diary of a Pregnant Woman

Diary of a Pregnant Woman

1958
×
★★★
Edit this entry  
07
Every Man for Himself

Every Man for Himself

1980
×
★★½
Edit this entry  
07
Director

Director

2008
×
★½
Edit this entry  
07
Babo 73

Babo 73

1964
×
★★★½
Edit this entry