Layth has logged 75 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Zack: Enfrentamiento Mortal

Zack: Enfrentamiento Mortal

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Deathgasm

Deathgasm

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
You're Next

You're Next

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Rita Moreno: Just a Girl Who Decided to Go for It

Rita Moreno: Just a Girl Who Decided to Go for It

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Nine Days

Nine Days

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Descent

The Descent

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
V/H/S/94

V/H/S/94

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Species

Species

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
V/H/S/2

V/H/S/2

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Phantasm

Phantasm

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Night House

The Night House

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Malignant

Malignant

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Candyman

Candyman

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Fantastic Planet

Fantastic Planet

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Ginger Snaps

Ginger Snaps

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
From Dusk Till Dawn

From Dusk Till Dawn

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Sympathy for Mr. Vengeance

Sympathy for Mr. Vengeance

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Beyond the Black Rainbow

Beyond the Black Rainbow

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
F9

F9

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Spontaneous

Spontaneous

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Old

Old

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Sunshine

Sunshine

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Wailing

The Wailing

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Anger Management

Anger Management

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Sound of Music

The Sound of Music

1965
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Scarface

Scarface

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Saw

Saw

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry