Sort by

Layth has logged 28 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Hollow Man

Hollow Man

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Pompo the Cinephile

Pompo the Cinephile

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Picando Alante

Picando Alante

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Batman: Mask of the Phantasm

Batman: Mask of the Phantasm

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Adjustment Bureau

The Adjustment Bureau

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Fugitive

The Fugitive

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Shoot 'Em Up

Shoot 'Em Up

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Lost City

The Lost City

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Sonic the Hedgehog 2

Sonic the Hedgehog 2

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Jujutsu Kaisen 0

Jujutsu Kaisen 0

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
X

X

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Tetsuo: The Iron Man

Tetsuo: The Iron Man

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Cursed

The Cursed

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Cursed

The Cursed

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Grave Encounters

Grave Encounters

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Unsane

Unsane

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Scream

Scream

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Election

Election

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Dirt

The Dirt

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry