RSS feed for Vishakh
  • Karthik Dial Seytha Yenn

  • Kenny Sebastian: The Most Interesting Person in the Room

  • Guilty

  • Forensic

  • Kannum Kannum Kollaiyadithaal

    ★★

  • Thappad

  • Bheeshma

  • Bhoot: Part One - The Haunted Ship

    ★★

  • Shubh Mangal Zyada Saavdhan

    ★★

  • Mafia

  • Trance

  • Love Aaj Kal

  • Oh My Kadavule

  • Varane Avashyamund

  • Jawaani Jaaneman

    ★½

  • Anveshanam

    ★½

  • Psycho

  • Anjaam Pathiraa

  • Dhamaka

    ½

  • Ghost Stories

  • Driving Licence

    ★½

  • Bombshell

  • Pati Patni Aur Woh

  • 1917

  • The Irishman: In Conversation

  • Bala

  • Drive

  • The Irishman

  • Section 375

  • Knives Out

  • Moothon

  • Jallikattu

  • Chhichhore

    ★★

  • Joker

  • Uncut Gems

  • Waves

  • Ad Astra

  • Marriage Story

  • It Chapter Two

  • Mission Mangal

  • Nimic

  • Thanneer Mathan Dhinangal

  • Super 30

  • Anima

  • Midsommar

  • Unda

  • Virus

  • Chopsticks

    ★★

  • Article 15

  • It Must Be Heaven

  • Parasite

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • The Staggering Girl

  • Ishq

  • Uyare

    ★★

  • Athiran

    ★★

  • Super Deluxe

  • Lucifer

    ★★

  • Argentina Fans Kaattoorkadavu

  • Pain and Glory

  • Luka Chuppi

    ★½

  • June

  • Gully Boy

  • Oru Adaar Love

    ½

  • 9

    ★★

  • Kumbalangi Nights

    ★★★★

  • The Souvenir

  • Uri: The Surgical Strike

    ★★½

  • Vijay Superum Pournamiyum

    ★★

  • Zero

    ★★

  • Njan Prakashan

    ★★

  • 2.0

    ★★