• Everything Everywhere All at Once

    ★★★½

  • Kimi

    ★★★½

  • Station Eleven

    ★★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Pig

    ★★★★

  • Memoria

    ★★★★½

  • The Vandal

  • Titane

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • The Hill Where Lionesses Roar

    ★★★

  • No Sudden Move

    ★★★★

  • Luca

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • The Underground Railroad

    ★★★★½

  • Pigface

  • Cliff Walkers

    ★★★½

  • B.I.L.L.

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Mare of Easttown

    ★★★½

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • The Forgotten Battle

    ★★★

  • Puparia

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • An Evening with Tim Heidecker

    ★★★½

  • World of Tomorrow Episode Three: The Absent Destinations of David Prime

  • Another Round

    ★★★★

  • Wander

    ★★

  • Still Processing

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • Eric Andre: Legalize Everything

    ★★★

  • Twins in Paradise

  • 8:46

  • I May Destroy You

    ★★★★½

  • Unsettling Scenes

  • SLEEPWALKER

  • Normal People

    ★★★★

  • Some Kind of Connection

  • Middleditch & Schwartz

  • Visit

  • The History of the Seattle Mariners

    ★★★★

  • Blackheads

  • Marc Maron: End Times Fun

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Undine

    ★★★★

  • Birds (Or How to Be One)

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Possessor

    ★★★½

  • Black Bear

    ★★★

  • Time

    ★★★★

  • Goldman v Silverman

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★★½

  • The Gentlemen

    ★★½

  • 1917

    ★★★½

  • Tiffany Haddish: Black Mitzvah

    ★★½

  • Dark Waters

    ★★★★

  • The Fall

  • Watchmen

    ★★★½

  • multiverse

  • Tench

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • The Dawn of Ape

  • Knives Out

    ★★★½