• Bill & Ted Face the Music

    ★★★★★

  • The Stunt Double

    ★★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★

  • The Wrong Missy

    ½

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★½

  • Stargirl

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Forky Asks a Question: What Is Cheese?

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★★

  • 6 Underground

    ★★½

  • Forky Asks a Question: What Is Love?

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★½

  • Forky Asks a Question: What Is Time?

    ★★★

  • Forky Asks a Question: What Is Money?

    ★★★

  • Watchmen

    ★★★★★

  • Downton Abbey

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • The Crystal Calls - Making The Dark Crystal: Age of Resistance

    ★★★★★

  • Anima

    ★★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★★★

  • Good Omens

    ★★★★

  • Rim of the World

    ★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Wanda Sykes: Not Normal

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • The Hustle

    ★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★★

  • Yesterday

    ★★★½

  • See You Yesterday

    ★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Shazam!

    ★½

  • Booksmart

    ★★★★

  • The Beach Bum

    ★★★½

  • Troop Zero

    ★★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★½

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★★½

  • Doctor Who: Resolution

    ★★★★★

  • Bumblebee

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★½

  • Time Freak

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★★

  • Once Upon a Deadpool

    ★★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★½

  • Destination Wedding

    ★★★★

  • Christopher Robin

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★

  • Teen Titans Go! To the Movies

    ★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Steve Martin and Martin Short: An Evening You Will Forget for the Rest of Your Life

    ★★★★

  • Ali Wong: Hard Knock Wife

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Book Club

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • Bao

    ★★★★

  • When Jeff Tried to Save the World

    ★★★½

  • Andre the Giant

    ★★★★

  • Ready Player One

    ★★★★

  • A Wrinkle in Time

    ★★

  • Black Panther

    ★★★½

  • Bad Reputation

    ★★★★★

  • Early Man

    ★★★

  • Robin Williams: Come Inside My Mind

    ★★★★

  • Doctor Who: Twice Upon a Time

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★½