• Bo Burnham: The Inside Outtakes

    ★★★★

  • Ricky Gervais: SuperNature

    ½

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ½

  • Turning Red

    ★★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

    ½

  • Disney's FastPass: A Complicated History

    ★½

  • All Too Well: The Short Film

    ½

  • Encanto

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★½

  • Sonny Boy

    ★★

  • Vortex

    ★★★★★

  • Pig

    ★★★

  • Benedetta

    ★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★½

  • Luca

    ★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Light by Chance

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ½

  • Teaching Jake about the Camcorder, Jan '97

  • MTV Unplugged Presents: BTS

    ½

  • The Act of Reading

  • Faya Dayi

  • In the Earth

    ★½

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★½

  • Malcolm & Marie

  • Music

    ½

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ½

  • Hillbilly Elegy

    ½

  • Earn $20K EVERY MONTH by being your own boss

  • Earwig and the Witch

    ½

  • Soul

    ★★★★★

  • Break the Silence: The Movie

    ½

  • Tenet

    ½

  • Black Is King

    ½

  • Hamilton

    ½

  • Coming Out

    ★★★★

  • Eric Andre: Legalize Everything

  • Da 5 Bloods

    ★½

  • Down a Dark Stairwell

    ★★★★

  • a still place

  • Out

    ★★★½

  • Taylor Swift City of Lover Concert

    ½

  • The Willoughbys

    ★★★½

  • I Will Make You Mine

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Mulan

    ½

  • Hillary

    ½

  • The Invisible Man

    ★★

  • Superman: Red Son

    ★★★

  • Onward

    ★★★★½

  • Sun Children

    ★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • Sonic the Hedgehog

  • Time

  • Cuties

    ★★★★½

  • Loop

    ★★★★½

  • Cats

    ½

  • Spies in Disguise

    ★★★½

  • Helluva Boss

    ★★★★

  • Queen & Slim

    ★★

  • Klaus

    ★★★½

  • Hazbin Hotel

    ★★★

  • In the Tall Grass

  • Abominable

    ★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • The Platform

    ★★½

  • No. 7 Cherry Lane

    ½

  • Steven Universe: The Movie

    ★★

  • Joker

    ★½

  • Waves

    ★★★★★