Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
06
Carter

Carter

2022
×
Edit this entry  
05
Hard Time: The Premonition

Hard Time: The Premonition

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Things

Things

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Homeless Chorus Speaks

The Homeless Chorus Speaks

2018
×
★★★½
Edit this entry  
02
Kite

Kite

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Amityville Toybox

Amityville Toybox

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Righting Wrongs

Righting Wrongs

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Fear of Fiction

Fear of Fiction

2000
×
Read the review Edit this entry  
01
Penda's Fen

Penda's Fen

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Chez Jolie Coiffure

Chez Jolie Coiffure

2018
×
★★★★
Edit this entry  
30
Babymother

Babymother

1998
×
★★★½
Edit this entry  
30
Nope

Nope

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Women's Prison

Women's Prison

1955
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Evil Clutch

Evil Clutch

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Pledge

The Pledge

1981
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Penda's Fen

Penda's Fen

1974
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Nabonga

Nabonga

1944
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
A Woman for All Men

A Woman for All Men

1975
×
★★★½
Edit this entry  
24
Lust for Gold

Lust for Gold

1949
×
★★½
Edit this entry  
23
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Edit this entry  
18
Challenge of the Masters

Challenge of the Masters

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Blazing Saddles

Blazing Saddles

1974
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Paws of Fury: The Legend of Hank

Paws of Fury: The Legend of Hank

2022
×
★★★
Edit this entry  
17
Bad Hamster

Bad Hamster

2022
×
Read the review Edit this entry  
15
The Big Cat

The Big Cat

1949
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Mighty Peking Man

The Mighty Peking Man

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Sign of Aquarius

Sign of Aquarius

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Amityville Terror

The Amityville Terror

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Minions: The Rise of Gru

Minions: The Rise of Gru

2022
×
Read the review Edit this entry  
09
The Beast from the Beginning of Time

The Beast from the Beginning of Time

1965
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
China: The Panda Adventure

China: The Panda Adventure

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Princess

The Princess

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Roommates

The Roommates

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Airplane Mode

Airplane Mode

2019
×
Read the review Edit this entry  
29
Ministry of Fear

Ministry of Fear

1944
×
★★★★
Edit this entry  
28
Body Waves

Body Waves

1992
×
★★
Edit this entry  
27
The Mysterious Monsters

The Mysterious Monsters

1976
×
★★
Edit this entry  
27
Mix-Up

Mix-Up

1986
×
★★★½
Edit this entry  
27
Death Blow

Death Blow

1973
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Fist of Fury 2

Fist of Fury 2

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Narcotics: The Inside Story

Narcotics: The Inside Story

×
Read the review Edit this entry  
26
Sign of Aquarius

Sign of Aquarius

1970
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Girl King

Girl King

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Never Grow Old

Never Grow Old

2019
×
Read the review Edit this entry  
23
8 Strikes of the Wildcat

8 Strikes of the Wildcat

1976
×
★★½
Edit this entry  
22
King Frat

King Frat

1979
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Burnout

Burnout

1979
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Mad God

Mad God

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Humanoids from Atlantis

Humanoids from Atlantis

1992
×
Read prior review Edit this entry  
15
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry