Sort by

Steve has logged 32 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Johnny Cool

Johnny Cool

1963
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Devils

The Devils

1971
×
★★★★★
Edit this entry  
27
I Only Have Eyes for You

I Only Have Eyes for You

1937
×
★★★½
Edit this entry  
27
Dames

Dames

1934
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Machine That Kills Bad People

The Machine That Kills Bad People

1952
×
★★★★
Edit this entry  
26
Apart from You

Apart from You

1933
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dishonored

Dishonored

1931
×
★★★★½
Edit this entry  
25
The White Reindeer

The White Reindeer

1952
×
★★★★
Edit this entry  
24
Hell-Bound Train

Hell-Bound Train

1930
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Devil to Pay!

The Devil to Pay!

1930
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
High-Ballin'

High-Ballin'

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Teaserama

Teaserama

1955
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Ghastly Ones

The Ghastly Ones

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Possessor

Possessor

2020
×
★★★½
Edit this entry  
18
Slaxx

Slaxx

2020
×
★★★½
Edit this entry  
18
Game of Death

Game of Death

2017
×
Read the review Edit this entry  
18
Caveat

Caveat

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
An Ideal Host

An Ideal Host

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Blast

Blast

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Street People

Street People

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Hells Angels on Wheels

Hells Angels on Wheels

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Dudes

Dudes

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Leprechaun 3

Leprechaun 3

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Murder on Flight 502

Murder on Flight 502

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Leprechaun 2

Leprechaun 2

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Blood

Blood

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Good, the Bad and the Beautiful

The Good, the Bad and the Beautiful

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Black Caesar

Black Caesar

1973
×
★★★★
Edit this entry  
05
My Wife's Relations

My Wife's Relations

1922
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Stacey

Stacey

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Brothers in Blood

Brothers in Blood

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Leprechaun

Leprechaun

1993
×
★½
Read the review Edit this entry