Sort by

Ηλσι (Louis-Charles) has logged 24 entries for films during February 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Gotti

Gotti

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
28
The Girl on the Train

The Girl on the Train

2016
×
★½
Edit this entry  
26
Destry Rides Again

Destry Rides Again

1939
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Tag

Tag

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Suicide Club

Suicide Club

2001
×
★★★★
Edit this entry  
25
Love Exposure

Love Exposure

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Oasis

Oasis

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Chocolat

Chocolat

1988
×
★★★★
Edit this entry  
21
Peppermint Candy

Peppermint Candy

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Green Fish

Green Fish

1997
×
★★½
Edit this entry  
20
All About Eve

All About Eve

1950
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Æon Flux

Æon Flux

2005
×
★★
Edit this entry  
16
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Faust

Faust

1926
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
The Rules of the Game

The Rules of the Game

1939
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Bride of Frankenstein

The Bride of Frankenstein

1935
×
★★★
Edit this entry  
02
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Mikey and Nicky

Mikey and Nicky

1976
×
★★★½
Edit this entry  
02
Frankenstein

Frankenstein

1931
×
★★★
Read the review Edit this entry