Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Fear

Fear

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
All That Jazz

All That Jazz

1979
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dumb and Dumber

Dumb and Dumber

1994
×
Read the review Edit this entry  
19
The Rescue

The Rescue

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
What If

What If

2013
×
★★★★
Edit this entry  
12
Scenes from a Marriage

Scenes from a Marriage

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Happening

The Happening

2008
×
★½
Edit this entry  
08
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★
Edit this entry  
04
Reality Bites

Reality Bites

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Scenes from a Marriage

Scenes from a Marriage

2021
×
Read the review Edit this entry  
02
Cruel Intentions

Cruel Intentions

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
David Byrne's American Utopia

David Byrne's American Utopia

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★½
Edit this entry  
26
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★½
Edit this entry  
22
Scenes from a Marriage

Scenes from a Marriage

2021
×
Read the review Edit this entry  
19
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Bergman Island

Bergman Island

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Candyman

Candyman

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Last Waltz

The Last Waltz

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Voyeurs

The Voyeurs

2021
×
★★★
Edit this entry  
02
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
He's All That

He's All That

2021
×
Read the review Edit this entry  
28
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Nine Perfect Strangers

Nine Perfect Strangers

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
Walk Hard: The Dewey Cox Story

Walk Hard: The Dewey Cox Story

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Psycho Goreman

Psycho Goreman

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Kissing Booth 3

The Kissing Booth 3

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

2021
×
★★★
Edit this entry  
06
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
Read the review Edit this entry  
05
Street Gang: How We Got to Sesame Street

Street Gang: How We Got to Sesame Street

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Old

Old

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★½
Edit this entry  
31
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Zola

Zola

2020
×
★★★
Edit this entry  
24
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★½
Edit this entry  
21
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Between Us

Between Us

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry