• Judas and the Black Messiah

    ★★★

  • The Dig

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Happiest Season

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Rebecca

    ½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★

  • Hamilton

    ½

  • The King of Staten Island

    ★★

  • I Know This Much Is True

    ★★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • The Hunt

    ★½

  • Devs

    ★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • The Rhythm Section

    ★★★½

  • Minari

    ★★★★

  • Promising Young Woman

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Miss Americana

    ★★★

  • Cats

    ★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Frozen II

    ★★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★½

  • Watchmen

    ★★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • The Platform

    ★★★★

  • Joker

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★

  • Ready or Not

    ★★★

  • Crawl

    ★★★½

  • Katherine Ryan: Glitter Room

    ★★★★

  • Ma

  • Game of Thrones: The Last Watch

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Chernobyl

    ★★★

  • Buffaloed

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Us

    ★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★

  • Isn't It Romantic

    ★★★

  • Brittany Runs a Marathon

    ★★★★

  • The Lodge

    ★★★

  • Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

    ★★★★

  • Vice

    ★★★

  • Dumplin'

    ★★★

  • Bumblebee

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Aquaman

    ★★★

  • The Grinch

    ★★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ½

  • Maniac

  • Hold the Dark

    ★★½

  • High Life

    ★★★★

  • mid90s

    ★★★½

  • Outlaw King

  • At Eternity's Gate

    ★★★½

  • Suspiria

    ★★★½

  • Free Solo

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★½