Lea has logged 58 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Ordinary People

Ordinary People

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Joker

Joker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Us

Us

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Joker

Joker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Bonnie and Clyde

Bonnie and Clyde

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Newsies

Newsies

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Cats

Cats

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Spirit: Stallion of the Cimarron

Spirit: Stallion of the Cimarron

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Constantine

Constantine

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Peter Rabbit

Peter Rabbit

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Bonnie and Clyde

Bonnie and Clyde

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Bonnie and Clyde

Bonnie and Clyde

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Bonnie and Clyde

Bonnie and Clyde

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Game of Thrones: The Last Watch

Game of Thrones: The Last Watch

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
While We're Young

While We're Young

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
High Life

High Life

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Man Who Killed Don Quixote

The Man Who Killed Don Quixote

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Paterson

Paterson

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
About a Boy

About a Boy

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry