• Senior Year

    ★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • The Northman

    ★★★★½

  • Moon Knight

    ★★½

  • Morbius

    ★★

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★

  • OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

    ★★★½

  • Deep Water

    ½

  • X

    ★★★½

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★★

  • The Lost City

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Adam Project

    ★★

  • No Exit

    ★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Three Months

    ★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

  • Uncharted

  • Kimi

    ★★½

  • I Want You Back

    ★★★½

  • Death on the Nile

    ★★

  • Marry Me

    ★½

  • Fresh

    ★★★½

  • The House

    ★★★

  • The Tinder Swindler

    ★★★

  • Scream

    ★★★½

  • The 355

    ★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Being the Ricardos

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • The Beatles: Get Back

    ★★★

  • Hawkeye

    ★★★½

  • The Unforgivable

    ★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • Adele One Night Only

    ★★★★

  • Swan Song

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Encanto

    ★★½

  • Hypnotic

    ★½

  • Eternals

    ★★½

  • Antlers

    ★★★

  • The Rescue

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★½

  • Cry Macho

    ★★

  • Scenes from a Marriage

    ★★★½

  • The Humans

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Dear Evan Hansen

    ★★

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★½

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★½

  • Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

    ★★½

  • The Hand of God

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • King Richard

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Belfast

    ★★½

  • The Card Counter

    ★★★

  • Malignant

    ★½

  • Parallel Mothers

    ★★★

  • The Voyeurs

    ★★★