Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
On the Count of Three

On the Count of Three

2021
×
★★★★
Edit this entry  
21
We're All Going to the World's Fair

We're All Going to the World's Fair

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Scenes from a Marriage

Scenes from a Marriage

2021
×
★★★½
Edit this entry  
19
Brazilian Holocaust

Brazilian Holocaust

2016
×
★★★
Edit this entry  
18
The Innocents

The Innocents

2021
×
★★★½
Edit this entry  
17
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Forgetting Sarah Marshall

Forgetting Sarah Marshall

2008
×
★★★
Edit this entry  
15
Cure

Cure

1997
×
★★½
Edit this entry  
15
Woodlands Dark and Days Bewitched: A History of Folk Horror

Woodlands Dark and Days Bewitched: A History of Folk Horror

2021
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
14
The Lost City

The Lost City

2022
×
★★★
Edit this entry  
14
Senior Year

Senior Year

2022
×
★★★
Edit this entry  
08
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★
Edit this entry  
07
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★½
Edit this entry  
07
It Follows

It Follows

2014
×
★★★½
Edit this entry  
05
Uncharted

Uncharted

2022
×
Edit this entry  
04
Moon Knight

Moon Knight

2022
×
★★½
Edit this entry  
20
Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

2022
×
★★
Edit this entry  
17
Great Freedom

Great Freedom

2021
×
★★★★
Edit this entry  
15
X

X

2022
×
★★★½
Edit this entry  
10
Morbius

Morbius

2022
×
★★
Edit this entry  
09
Nowhere Special

Nowhere Special

2020
×
★★½
Edit this entry  
09
Apollo 10½: A Space Age Childhood

Apollo 10½: A Space Age Childhood

2022
×
★★★★
Edit this entry  
06
Together Together

Together Together

2021
×
★★½
Edit this entry  
05
No Exit

No Exit

2022
×
★★½
Edit this entry  
04
The Adam Project

The Adam Project

2022
×
★★
Edit this entry  
03
Nitram

Nitram

2021
×
★★★
Edit this entry  
29
Death on the Nile

Death on the Nile

2022
×
★★
Edit this entry  
27
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★½
Edit this entry  
27
OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

2022
×
★★★½
Edit this entry  
27
Deep Water

Deep Water

2022
×
½
Edit this entry  
20
Fresh

Fresh

2022
×
★★★½
Edit this entry  
13
Kimi

Kimi

2022
×
★★½
Edit this entry  
11
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★
Edit this entry  
10
Texas Chainsaw Massacre

Texas Chainsaw Massacre

2022
×
Edit this entry  
09
After Yang

After Yang

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Edit this entry  
05
High Fidelity

High Fidelity

2000
×
★★★
Edit this entry  
02
Boiling Point

Boiling Point

2021
×
★★★½
Edit this entry  
26
Three Months

Three Months

2022
×
★★
Edit this entry  
22
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★½
Edit this entry  
16
I Want You Back

I Want You Back

2022
×
★★★½
Edit this entry  
15
Monster

Monster

2003
×
★★★
Edit this entry  
14
Marry Me

Marry Me

2022
×
★½
Edit this entry  
10
The Tinder Swindler

The Tinder Swindler

2022
×
★★★
Edit this entry  
05
The Velvet Underground

The Velvet Underground

2021
×
★★★★
Edit this entry  
05
In the Same Breath

In the Same Breath

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Daytrippers

The Daytrippers

1996
×
★★★★
Edit this entry  
02
A Hero

A Hero

2021
×
★★★★
Edit this entry  
01
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★½
Edit this entry