• Beast

    ★★★

  • The Little Guy

    ★★★

  • Groot's First Steps

    ★★

  • Prey

    ★★★★

  • A Brutal Pact: The Murder of Daniella Perez

    ★★★★★

  • Bullet Train

    ★★★

  • The Gray Man

    ★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★

  • Crimes of the Future

    ★★★

  • Jurassic World Dominion

  • Men

    ★★★

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • Choose or Die

    ½

  • The Northman

    ★★★★

  • Moon Knight

    ★★★

  • Vale Night

    ★★★

  • X

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Invisible Thread

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

  • Texas Chainsaw Massacre

    ½

  • Uncharted

    ★★

  • Death on the Nile

    ★★

  • Jackass Forever

    ★★

  • Moonfall

    ½

  • The Beatles: Get Back - The Rooftop Concert

    ★★★★★

  • All of Us Are Dead

    ★★★

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★★

  • Hatching

  • Scream

    ★★★★

  • Close Your Eyes

    ★★★

  • Monica and Friends: Lessons

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★

  • West Side Story

    ★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • Hawkeye

    ★★★★

  • Hellbound

    ½

  • Clifford the Big Red Dog

    ½

  • Encanto

    ★★

  • Eternals

    ★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ½

  • Antlers

    ★★★

  • Ron's Gone Wrong

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ½

  • No Time to Die

    ★★

  • The Black Phone

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • The Girl Who Killed Her Parents

  • The Boy Who Killed My Parents

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Dune

    ★★★

  • 9/11: Life Under Attack

    ★★★

  • Belfast

    ★★

  • The Hand of God

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★

  • Candyman

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Old

    ½

  • Vortex

    ★★★