Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
Jurassic World Dominion: Prologue

Jurassic World Dominion: Prologue

2021
×
★★★
Edit this entry  
29
FearDotCom

FearDotCom

2002
×
½
Edit this entry  
25
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Staying Vertical

Staying Vertical

2016
×
★★★
Edit this entry  
24
Shithouse

Shithouse

2020
×
★★★
Edit this entry  
24
The World of Apu

The World of Apu

1959
×
★★★★
Edit this entry  
23
A Dog's Will

A Dog's Will

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★★
Edit this entry  
22
Beau Travail

Beau Travail

1999
×
★★★★
Edit this entry  
20
Cha Cha Real Smooth

Cha Cha Real Smooth

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Pororoca

Pororoca

2017
×
★★★★
Edit this entry  
17
Pleasure

Pleasure

2021
×
★★★
Edit this entry  
17
Paris, 13th District

Paris, 13th District

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
16
The Innocents

The Innocents

2021
×
★★★★
Edit this entry  
16
2 Autumns 3 Winters

2 Autumns 3 Winters

2013
×
★★★
Edit this entry  
16
The Woman Who Left

The Woman Who Left

2016
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Acrobat

The Acrobat

2019
×
Edit this entry  
13
Incident by a Bank

Incident by a Bank

2010
×
★★★
Edit this entry  
13
The Park

The Park

2016
×
★★
Edit this entry  
11
Chip 'n Dale: Rescue Rangers

Chip 'n Dale: Rescue Rangers

2022
×
★★★
Edit this entry  
04
Leprechaun

Leprechaun

1993
×
½
Edit this entry  
03
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
Edit this entry  
29
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
29
The Medium

The Medium

2021
×
★★★
Edit this entry  
28
Hatching

Hatching

2022
×
Edit this entry  
27
Jamon Jamon

Jamon Jamon

1992
×
★★★
Edit this entry  
26
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Don't Look Away

Don't Look Away

2017
×
Edit this entry  
21
The Ballerina

The Ballerina

2021
×
★★★
Edit this entry  
21
Insidious

Insidious

2010
×
★★★
Edit this entry  
18
Go

Go

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Mum, Mum, Mum

Mum, Mum, Mum

2020
×
Edit this entry  
17
Vicious Fun

Vicious Fun

2020
×
★★
Edit this entry  
16
Wild Strawberries

Wild Strawberries

1957
×
★★★★
Edit this entry  
15
Me Before You

Me Before You

2016
×
½
Edit this entry  
14
Battle Royale

Battle Royale

2000
×
★★
Edit this entry  
14
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Sadness

The Sadness

2021
×
★★
Edit this entry  
11
Sweet Smell of Success

Sweet Smell of Success

1957
×
★★★★
Edit this entry  
10
Close Your Eyes

Close Your Eyes

2022
×
★★★
Edit this entry  
07
Patty Hearst

Patty Hearst

1988
×
★★★
Edit this entry  
06
Captive State

Captive State

2019
×
★★
Edit this entry  
05
Hotel Mumbai

Hotel Mumbai

2018
×
★★★
Edit this entry  
04
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★
Edit this entry  
04
Moon Knight

Moon Knight

2022
×
★★★
Edit this entry  
04
Frivolous Lola

Frivolous Lola

1998
×
Edit this entry  
02
The Howling

The Howling

1981
×
★★★★
Edit this entry  
01
Lovers: A True Story

Lovers: A True Story

1991
×
★★★
Edit this entry  
01
My Beautiful Laundrette

My Beautiful Laundrette

1985
×
★★★★
Edit this entry