Sort by

Leandson has logged 118 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Eu. Empresa

Eu. Empresa

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Mulher Oceano

Mulher Oceano

2020
×
★★★
Edit this entry  
30
Passagem Secreta

Passagem Secreta

2021
×
★★
Edit this entry  
30
Sisters in the End of the World

Sisters in the End of the World

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Subterrânea

Subterrânea

2021
×
★★
Edit this entry  
30
Mirador

Mirador

2021
×
★★½
Edit this entry  
30
A Pontualidade dos Tubarões

A Pontualidade dos Tubarões

2020
×
Edit this entry  
30
Voltei!

Voltei!

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Beginning

Beginning

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Dig

The Dig

2021
×
★★★
Edit this entry  
29
The Little Things

The Little Things

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Night

The Night

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Arirang

Arirang

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Retablo

Retablo

2017
×
★★★
Edit this entry  
28
Liberte

Liberte

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Trigger

Trigger

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Paprika

Paprika

2006
×
★★★★
Edit this entry  
27
Blues Harp

Blues Harp

1998
×
★★★
Edit this entry  
27
Father

Father

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
El Bola

El Bola

2000
×
★★★½
Edit this entry  
26
Soil

Soil

2020
×
Read the review Edit this entry  
26
Bang Bang

Bang Bang

1971
×
★★★★
Edit this entry  
26
It's a Sin

It's a Sin

2021
×
★★★★
Edit this entry  
25
Animal House

Animal House

1978
×
★★★★
Edit this entry  
25
Dissolve

Dissolve

2019
×
Read the review Edit this entry  
25
Twittering Birds Never Fly: The Clouds Gather

Twittering Birds Never Fly: The Clouds Gather

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Here After

The Here After

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The White Tiger

The White Tiger

2021
×
Read the review Edit this entry  
24
The Father's Shadow

The Father's Shadow

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Cactus Jack

Cactus Jack

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Master, a Building in Copacabana

Master, a Building in Copacabana

2002
×
★★★½
Edit this entry  
22
Our Friend

Our Friend

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
In My Room

In My Room

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Psycho Goreman

Psycho Goreman

2020
×
★★★★
Edit this entry  
22
Hunted

Hunted

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Nausicaä of the Valley of the Wind

Nausicaä of the Valley of the Wind

1984
×
★★★
Edit this entry  
21
Promiscuity, the Street Kids of Katia

Promiscuity, the Street Kids of Katia

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Palombella Rossa

Palombella Rossa

1989
×
★★★
Edit this entry  
21
Josep

Josep

2020
×
★★★
Edit this entry  
21
Skull: The Mask

Skull: The Mask

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Sweet Dreams

Sweet Dreams

1981
×
★★★★
Edit this entry  
20
Some Kind of Heaven

Some Kind of Heaven

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Imprint

Imprint

2006
×
★★★½
Edit this entry  
20
Humanoids from the Deep

Humanoids from the Deep

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
This Is Not a Burial, It’s a Resurrection

This Is Not a Burial, It’s a Resurrection

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
19
This Is Not a Burial, It’s a Resurrection

This Is Not a Burial, It’s a Resurrection

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
19
The Boy and the Wind

The Boy and the Wind

1967
×
★★★½
Edit this entry  
19
I Am Curious (Blue)

I Am Curious (Blue)

1968
×
★★★½
Edit this entry  
18
Sound and Fury

Sound and Fury

1988
×
★★★½
Edit this entry  
18
Once Upon a Time in Venezuela

Once Upon a Time in Venezuela

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry