• Nope

    ★★★½

  • Where the Crawdads Sing

    ★★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★★

  • Lightyear

    ★★★½

  • Elvis

    ★★★½

  • Crimes of the Future

    ★★

  • Jurassic World Dominion

    ★★★★

  • Men

    ★★★½

  • Firestarter

    ★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★½

  • Morbius

    ★★★½

  • Ambulance

    ★★★½

  • X

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Moonfall

    ★★★½

  • Scream

    ★★★½

  • American Underdog

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • House of Gucci

    ★★★★

  • Eternals

    ★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★

  • Antlers

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Black Phone

    ★★★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • Montana Story

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Dear Evan Hansen

    ★★★★★

  • Copshop

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Dune

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★½

  • The Protégé

    ★★★½

  • Reminiscence

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Don't Breathe 2

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Old

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★½

  • Blue Bayou

    ★★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Flag Day

    ★★½

  • Val

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★★½

  • The Tomorrow War

    ★★★

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • F9

    ★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★½

  • Out of Time

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★½

  • Mass

    ★★★★★

  • A Glitch in the Matrix

    ★★★½

  • The Little Things

    ★★★★

  • Hard Luck Love Song

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★★½