Devon has logged 174 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Hot Shots!

Hot Shots!

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Christmas Comes to Willow Creek

Christmas Comes to Willow Creek

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Joe Torre: Curveballs Along The Way

Joe Torre: Curveballs Along The Way

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Runner Runner

Runner Runner

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Hunger

The Hunger

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Tiger Warsaw

Tiger Warsaw

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Death Ship

Death Ship

1980
×
Read the review Edit this entry  
07
Hoods

Hoods

1998
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
All Revved Up

All Revved Up

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Downhill

Downhill

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Outsiders

The Outsiders

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Blue Bayou

Blue Bayou

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
For Pete's Sake

For Pete's Sake

1974
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Copshop

Copshop

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Flag Day

Flag Day

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Nine Days

Nine Days

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Native Son

Native Son

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Candyman

Candyman

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Stone

Stone

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Protégé

The Protégé

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Old

Old

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Reminiscence

Reminiscence

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Inhumanoid

Inhumanoid

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
And You Thought Your Parents Were Weird!

And You Thought Your Parents Were Weird!

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Don't Breathe 2

Don't Breathe 2

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Circle

The Circle

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Silver City

Silver City

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Sin City

Sin City

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Slow Burn

Slow Burn

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Salvador

Salvador

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Next Friday

Next Friday

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Just Married

Just Married

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry