• Four Roads

  • Yung Lean: In My Head

  • We Are Who We Are

  • Another Round

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Normal People

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • Stump the Guesser

  • The Woman Who Ran

    ★★★★

  • Running on Empty

  • Sleep

    ★★★½

  • No Hard Feelings

    ★★★★★

  • Notes from the Underworld

    ★★★½

  • Mum, Mum, Mum

  • Broken Bird

  • Money Honey

  • Filipiñana

  • My Galactic Twin Galaction

  • The Name of the Son

  • Queen & Slim

  • Under the Skin

  • toni_with_an_i

  • Anne at 13,000 Ft.

    ★★★½

  • Sound of Metal

  • A Fool God

  • State Funeral

  • The Long Walk

  • Beware of Children

  • The King

  • Arab Blues

  • Corpus Christi

  • They Say Nothing Stays The Same

  • You Will Die at Twenty

  • Ema

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • A Bigger World

  • La Llorona

  • Marriage Story

  • Lingua Franca

  • 5 Is the Perfect Number

  • Only the Animals

  • T

    ★★★★★

  • Midsommar

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★½

  • Little Joe

    ★★½

  • The Dead Don't Die

  • The Green Book: Guide to Freedom

    ★★½

  • Piranhas

    ★★★

  • Landless

  • God Exists, Her Name Is Petrunya

    ★★★½

  • It Has to Be Lived Once and Dreamed Twice

  • System Crasher

    ★★★½

  • The Children of the Dead

    ★★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

  • Take Me Somewhere Nice

    ★★★½

  • Cold Case Hammarskjöld

  • The Lodge

    ★★½

  • Nevrland

    ★★★

  • Breakwater

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

  • Maggie

  • Green Book

  • mid90s

    ★★★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★

  • The Realm

  • The Sisters Brothers

  • Suspiria

    ★★★★

  • The Favourite