Sort by

Milla has logged 832 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★
Edit this entry  
31
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★½
Edit this entry  
31
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★½
Edit this entry  
30
Unsane

Unsane

2018
×
★★★
Edit this entry  
30
Skate Kitchen

Skate Kitchen

2018
×
Edit this entry  
30
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Private Life

Private Life

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
Read the review Edit this entry  
25
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Blockers

Blockers

2018
×
Edit this entry  
25
Mary Poppins

Mary Poppins

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
Read the review Edit this entry  
23
Mandy

Mandy

2018
×
Edit this entry  
22
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
A Wrinkle in Time

A Wrinkle in Time

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Cam

Cam

2018
×
★★
Edit this entry  
21
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★
Edit this entry  
19
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Nun

The Nun

2018
×
Edit this entry  
18
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Loveling

Loveling

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Rust

Rust

2018
×
Edit this entry  
16
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Interview with the Vampire

Interview with the Vampire

1994
×
★★★★
Edit this entry  
15
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Young Karl Marx

The Young Karl Marx

2017
×
Edit this entry  
12
The Last Temptation of Christ

The Last Temptation of Christ

1988
×
Edit this entry  
11
God's Own Country

God's Own Country

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
A Second Chance

A Second Chance

2014
×
Edit this entry  
09
Victoria & Abdul

Victoria & Abdul

2017
×
Edit this entry  
08
Can't Buy Me Love

Can't Buy Me Love

1987
×
Edit this entry  
08
Ismael's Ghosts

Ismael's Ghosts

2017
×
Edit this entry  
08
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
Deceived

Deceived

1991
×
Edit this entry  
07
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Snatched

Snatched

2017
×
Edit this entry  
03
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Spy

Spy

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry