• The Storming of the Capitol - An American Trauma

    ★★★½

  • The Rescue

    ★★★★

  • Kevin Kühnert und die SPD

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • Shiny_Flakes: The Teenage Drug Lord

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Luca

    ★★★½

  • The Anti-Vax Conspiracy

    ★★★

  • Ferdinand von Schirach: Feinde – Das Geständnis

  • Ferdinand von Schirach: Feinde – Gegen die Zeit

    ★★

  • The Undoing

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Clearwater

    ★★★

  • The Three Deaths of Marisela Escobedo

    ★★★★½

  • The Mole

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • In Berlin wächst kein Orangenbaum

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • The Island

    ★★★½

  • Extraction

    ★★★

  • The Last Dance

    ★★★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • 1917

    ★★★½

  • Klaus

    ★★★★

  • Giri/Haji

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Unbelievable

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★★

  • The King

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Waves

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • The Truth

    ★★★½

  • Nimic

    ★★★½

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • When They See Us

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • Diego Maradona

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • I Lost My Body

    ★★★★

  • Bacurau

    ★★★★

  • Les Misérables

    ★★★★½

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • A Regular Woman

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Spider-Ham: Caught in a Ham

    ★★★

  • Us

    ★★★★

  • Pain and Glory

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★

  • Long Shot

    ★★½

  • Captain Marvel

    ★★

  • Triple Frontier

    ★★★

  • Furie

    ★★½

  • Isn't It Romantic

    ★½

  • System Crasher

    ★★★★½

  • Cold Pursuit

    ★★½

  • Fighting with My Family

    ★★★½

  • High Flying Bird

    ★★

  • Monos

    ★★★★½

  • The Farewell

    ★★★★