Janik has logged 405 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Spider-Ham: Caught in a Ham

Spider-Ham: Caught in a Ham

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Ash Is Purest White

Ash Is Purest White

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
About a Boy

About a Boy

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Transit

Transit

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
A Knight's Tale

A Knight's Tale

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Hate U Give

The Hate U Give

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Gundermann

Gundermann

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Red Dragon

Red Dragon

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
In the Fade

In the Fade

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Hidden Figures

Hidden Figures

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Scarface

Scarface

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Broken Flowers

Broken Flowers

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
A Bigger Splash

A Bigger Splash

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Butch Cassidy and the Sundance Kid

Butch Cassidy and the Sundance Kid

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Saw

Saw

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Cold Pursuit

Cold Pursuit

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Elf

Elf

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Stagecoach

Stagecoach

1939
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Marnie

Marnie

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Midnight Special

Midnight Special

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Border

Border

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Greta

Greta

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Kid

The Kid

1921
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Assignment

The Assignment

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The King

The King

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Toast

Toast

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Certified Copy

Certified Copy

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Illusionist

The Illusionist

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Vexxer

The Vexxer

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
John Wick

John Wick

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Man From Laramie

The Man From Laramie

1955
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Unforgiven

The Unforgiven

1960
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Harold and Maude

Harold and Maude

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry