• Luca

    ★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★½

  • The Unholy

    ★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • Willy's Wonderland

    ★★

  • Censor

    ★★★

  • Dave Live

  • Black Orchid Challenge

  • Freaky

    ★★★★

  • Run

    ★★½

  • Spontaneous

    ★½

  • amusement park

  • Wolfwalkers

    ★★★

  • Host

    ★★★

  • Scoob!

    ★½

  • The Dark and the Wicked

    ★★

  • The Invisible Man

  • Fantasy Island

    ★½

  • Stare

  • Gretel & Hansel

  • Relic

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★½

  • Lupin III: The First

    ★★★

  • Klaus

    ★★★

  • Blind Eye

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★

  • The Banana Splits Movie

  • Annabelle Comes Home

  • Child's Play

    ★★★

  • Midsommar

    ★★½

  • Men in Black: International

    ★½

  • Toy Story 4

  • #FollowMe

  • Ma

    ½

  • Moth

  • Sadako

  • The Lighthouse

    ★★★

  • Dybbuk Box: True Story of Chris Chambers

    ½

  • Brightburn

    ★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★

  • Avengers: Endgame

  • Girl in the Hallway

  • Spider-Ham: Caught in a Ham

  • The Curse of La Llorona

    ½

  • Us

  • I See You

    ½

  • Captain Marvel

    ★★★

  • The Prodigy

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★

  • The Lodge

    ★★★½

  • Lupin the Third: Goodbye Partner

  • The Hole in the Ground

    ½

  • Fyre

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Pooka!

    ★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Malevolent

    ½

  • Haunted, Horrifying Sounds from Beyond the Grave

  • The Hug

    ½

  • Venom

    ★½

  • Hell Fest

    ★½

  • The Clovehitch Killer

  • Goodnight

  • Maniac

  • motivational video movie

  • If Beale Street Could Talk

  • Halloween

    ★½

  • Widows

    ★★½

  • Greta

    ★½

  • The Nun

    ½

  • The Favourite

    ★★★½

  • Slender Man

    ½