RSS feed for Leboman
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★★
Edit this entry  
24
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Autopsy of Jane Doe

The Autopsy of Jane Doe

2016
×
★★★★
Edit this entry  
22
Case 39

Case 39

2009
×
★★★½
Edit this entry  
06
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Beyond the Gates

Beyond the Gates

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Don't Torture a Duckling

Don't Torture a Duckling

1972
×
★★★★
Edit this entry  
31
Glass

Glass

2019
×
★★★★
Edit this entry  
31
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★★
Edit this entry  
16
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
A Christmas Horror Story

A Christmas Horror Story

2015
×
★★★
Edit this entry  
10
Dude Bro Party Massacre III

Dude Bro Party Massacre III

2015
×
Read the review Edit this entry  
07
Basket Case

Basket Case

1982
×
★★★
Edit this entry  
07
Tragedy Girls

Tragedy Girls

2017
×
★★★½
Edit this entry  
03
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★½
Edit this entry  
02
Becoming Bond

Becoming Bond

2017
×
★★★★
Edit this entry  
02
You Only Live Twice

You Only Live Twice

1967
×
★★★
Edit this entry  
02
Frankenstein

Frankenstein

1910
×
Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Jason X

Jason X

2001
×
★★★
Edit this entry  
30
Jason Goes to Hell: The Final Friday

Jason Goes to Hell: The Final Friday

1993
×
★½
Edit this entry  
29
Waxwork

Waxwork

1988
×
★★★
Edit this entry  
28
Amityville II: The Possession

Amityville II: The Possession

1982
×
★★½
Edit this entry  
27
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Friday the 13th: The Final Chapter

Friday the 13th: The Final Chapter

1984
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Friday the 13th Part III

Friday the 13th Part III

1982
×
★★★½
Edit this entry  
26
Friday the 13th Part 2

Friday the 13th Part 2

1981
×
★★★★
Edit this entry  
25
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★★★
Edit this entry  
24
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Day of the Dead

Day of the Dead

1985
×
★★★½
Edit this entry  
23
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

1978
×
★★★★
Edit this entry  
23
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Curtains

Curtains

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★
Edit this entry  
22
Halloween II

Halloween II

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Halloween

Halloween

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Amityville Horror

The Amityville Horror

1979
×
★★★
Edit this entry  
19
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
The Open House

The Open House

2018
×
★★★
Edit this entry  
16
Truth or Dare

Truth or Dare

2017
×
★★
Edit this entry  
15
Pumpkinhead

Pumpkinhead

1988
×
★★★
Edit this entry  
15
The Ritual

The Ritual

2017
×
★★★
Edit this entry  
15
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Jeepers Creepers

Jeepers Creepers

2001
×
★★★
Edit this entry  
13
Prom Night

Prom Night

1980
×
★★★
Edit this entry  
12
All Hallows' Eve

All Hallows' Eve

2013
×
★★
Edit this entry  
11
The Collection

The Collection

2012
×
★★½
Edit this entry  
10
The Barn

The Barn

2016
×
★★
Edit this entry