• Crimes of the Future

    ★★★½

  • Firestarter

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★½

  • X

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • No Exit

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★★

  • Hatching

    ★★½

  • Fresh

    ★★★

  • The House

    ★★★½

  • Scream

    ★★★

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★★★★

  • Sing 2

    ★★★★

  • Paranormal Activity: Next of Kin

    ★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No One Gets Out Alive

    ★★½

  • The Black Phone

    ★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★

  • Old

    ★★½

  • Neptune Frost

    ★★★½

  • Seance

    ★★★

  • Broadcast Signal Intrusion

    ★★½

  • Horse Girl

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Haunt

    ★★

  • Kidnapping Stella

    ★★

  • Come to Daddy

    ★★★

  • The Boat

    ★★½

  • Suspiria

    ★★★

  • Gerald's Game

    ★★★

  • The Death of Stalin

    ★★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★

  • Paul Blart: Mall Cop 2

    ★★★

  • The Taking of Deborah Logan

    ★★★

  • Gone Girl

    ★★★½

  • All Hallows' Eve

  • Prisoners

    ★★★★

  • V/H/S

    ★★½

  • Sinister

    ★★★★

  • Bunnyman

  • Scream 4

    ★★★½

  • The Expendables

    ★★½

  • Knight and Day

    ★★½

  • The Twilight Saga: New Moon

    ★★½

  • Dear Zachary: A Letter to a Son About His Father

    ★★★★

  • Synecdoche, New York

    ★★★½

  • The Dark Knight

    ★★★★½

  • Lockjaw: Rise of the Kulev Serpent

    ½

  • Paranormal Activity

    ★★

  • Dead Heist

    ★★½

  • At the Suicide of the Last Jew in the World in the Last Cinema in the World

    ★★★

  • Dead Silence

    ★★½

  • Paprika

    ★★★

  • House of Wax

    ★★★

  • Collateral

    ★★★½

  • Eternal Sunshine of the Spotless Mind

    ★★★★

  • Paranoia Agent

    ★★★

  • The Rundown

    ★★

  • Ghost Ship

    ★★★

  • Thir13en Ghosts

    ★★★½

  • Spirited Away

    ★★★★½

  • Battle Royale

    ★★★½

  • The 6th Day

    ★★½

  • The Watcher

    ★★

  • American Psycho

    ★★★½

  • End of Days

    ★★

  • Audition

    ★★★

  • Being John Malkovich

    ★★★½