Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
09
House of Wax

House of Wax

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Bride of Re-Animator

Bride of Re-Animator

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Witchboard

Witchboard

1986
×
★★★
Edit this entry  
04
Butcher, Baker, Nightmare Maker

Butcher, Baker, Nightmare Maker

1981
×
★★½
Edit this entry  
03
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Neptune Frost

Neptune Frost

2021
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Expendables

The Expendables

2010
×
★★½
Edit this entry  
18
Heat

Heat

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
05
No One Gets Out Alive

No One Gets Out Alive

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★★½
Edit this entry  
24
Seance

Seance

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Firestarter

Firestarter

2022
×
Read the review Edit this entry  
21
The Funhouse

The Funhouse

1981
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Scanners

Scanners

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Boat

The Boat

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Conan the Barbarian

Conan the Barbarian

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Alice, Sweet Alice

Alice, Sweet Alice

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Broadcast Signal Intrusion

Broadcast Signal Intrusion

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Sonic the Hedgehog 2

Sonic the Hedgehog 2

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Devil's Advocate

The Devil's Advocate

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Brood

The Brood

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Horse Girl

Horse Girl

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Tales from the Crypt

Tales from the Crypt

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Bunnyman

Bunnyman

2011
×
Read the review Edit this entry  
03
Transfer

Transfer

1966
×
★★
Read prior review Edit this entry  
03
At the Suicide of the Last Jew in the World in the Last Cinema in the World

At the Suicide of the Last Jew in the World in the Last Cinema in the World

2007
×
★★★
Edit this entry  
02
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Red Heat

Red Heat

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Watcher

The Watcher

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Total Recall

Total Recall

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Raw Deal

Raw Deal

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Paranormal Activity

Paranormal Activity

2007
×
★★
Edit this entry  
22
X

X

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Devil's Advocate

The Devil's Advocate

1997
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Fresh

Fresh

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Rundown

The Rundown

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The 6th Day

The 6th Day

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
End of Days

End of Days

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Texas Chainsaw Massacre

Texas Chainsaw Massacre

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Knight and Day

Knight and Day

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Sinister

Sinister

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Collateral

Collateral

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Boondock Saints

The Boondock Saints

1999
×
★★
Read the review Edit this entry