Sort by
  • Chicken Run: Dawn of the Nugget

    ★★★½

  • American Fiction

    ★★★★

  • Priscilla

    ★★★½

  • The Killer

    ★★★½

  • Maestro

    ★★★★

  • The Holdovers

    ★★★★

  • Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

    ★★★★

  • Oppenheimer

    ★★★★

  • Barbie

    ★★★★

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★★★

  • Nimona

    ★★★★

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Asteroid City

    ★★★

  • Anatomy of a Fall

    ★★★★

  • Killers of the Flower Moon

    ★★★½

  • Indiana Jones and the Dial of Destiny

    ★★★

  • Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★½

  • Cocaine Bear

    ★★★

  • Creed III

    ★★★

  • STILL: A Michael J. Fox Movie

    ★★★★

  • The Pale Blue Eye

    ★★½

  • Babylon

    ★★

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★

  • Violent Night

    ★★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★

  • Halloween Ends

    ★★½

  • Werewolf by Night

    ★★★★

  • Amsterdam

    ★½

  • Confess, Fletch

    ★★★

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★★

  • Wendell & Wild

    ★★★

  • The Menu

    ★★★½

  • The Fabelmans

    ★★★

  • Glass Onion

    ★★★½

  • The Woman King

    ★★★½

  • See How They Run

    ★★½

  • The Whale

    ★★★

  • Women Talking

    ★★★½

  • TÁR

    ★★★½

  • Prey

    ★★★★

  • Bullet Train

    ★★½

  • Nope

    ★★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★

  • Beavis and Butt-Head Do the Universe

    ★★★★

  • The Other Fellow

    ★★★½

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★★

  • Elvis

    ★★★½

  • Triangle of Sadness

    ★★★

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★★

  • Deep Water

    ★★★

  • The Lost City

    ★★★½

  • Turning Red

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★½

  • Death on the Nile

    ★★½

  • The Super Bob Einstein Movie

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★½

  • The King's Man

    ★½

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★

  • Eternals

    ★★½

  • Encanto

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • The Many Saints of Newark

    ★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Dune

    ★★★½