Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Greedy

Greedy

1994
×
★★
Edit this entry  
25
EuroTrip

EuroTrip

2004
×
★★★½
Edit this entry  
24
Mr. Peabody & Sherman

Mr. Peabody & Sherman

2014
×
★★★½
Edit this entry  
22
Hidalgo

Hidalgo

2004
×
★★½
Edit this entry  
22
300: Rise of an Empire

300: Rise of an Empire

2014
×
★★
Edit this entry  
21
Starsky & Hutch

Starsky & Hutch

2004
×
★★½
Edit this entry  
20
The Other Fellow

The Other Fellow

2022
×
★★★½
Edit this entry  
19
Non-Stop

Non-Stop

2014
×
★★★
Edit this entry  
17
American Fiction

American Fiction

2023
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Passion of the Christ

The Passion of the Christ

2004
×
★★
Edit this entry  
12
Reality Bites

Reality Bites

1994
×
★½
Edit this entry  
12
Pompeii

Pompeii

2014
×
★★
Edit this entry  
02
Anatomy of a Fall

Anatomy of a Fall

2023
×
★★★★
Edit this entry  
28
Ace Ventura: Pet Detective

Ace Ventura: Pet Detective

1994
×
★★
Edit this entry  
27
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★
Edit this entry  
26
Maestro

Maestro

2023
×
★★★★
Edit this entry  
25
I'll Do Anything

I'll Do Anything

1994
×
★½
Edit this entry  
20
The Monuments Men

The Monuments Men

2014
×
★★½
Edit this entry  
19
The Holdovers

The Holdovers

2023
×
★★★★
Edit this entry  
18
Priscilla

Priscilla

2023
×
★★★½
Edit this entry  
17
Monster

Monster

2003
×
★★★★
Edit this entry  
08
Jack Ryan: Shadow Recruit

Jack Ryan: Shadow Recruit

2014
×
★★★
Edit this entry  
07
Ride Along

Ride Along

2014
×
★★½
Edit this entry  
06
Asteroid City

Asteroid City

2023
×
★★★
Edit this entry  
29
Tokyo Godfathers

Tokyo Godfathers

2003
×
★★★½
Edit this entry  
29
Cabin Boy

Cabin Boy

1994
×
Edit this entry  
28
Killers of the Flower Moon

Killers of the Flower Moon

2023
×
★★★½
Edit this entry  
27
Wind River

Wind River

2017
×
★★★½
Edit this entry  
26
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

1974
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Killer

The Killer

2023
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
16
The Secret Life of Walter Mitty

The Secret Life of Walter Mitty

2013
×
★★★½
Edit this entry  
15
Chicken Run: Dawn of the Nugget

Chicken Run: Dawn of the Nugget

2023
×
★★★½
Edit this entry  
11
Mona Lisa Smile

Mona Lisa Smile

2003
×
★★½
Edit this entry  
11
The Pelican Brief

The Pelican Brief

1993
×
★★½
Edit this entry  
05
The Fog of War

The Fog of War

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
03
The Act of Killing

The Act of Killing

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Wayne's World 2

Wayne's World 2

1993
×
★★★½
Edit this entry  
01
Geronimo: An American Legend

Geronimo: An American Legend

1993
×
★★½
Edit this entry  
30
Something's Gotta Give

Something's Gotta Give

2003
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Missing

The Missing

2003
×
★★★½
Edit this entry  
14
A Perfect World

A Perfect World

1993
×
★★★½
Edit this entry  
14
Shattered Glass

Shattered Glass

2003
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★
Edit this entry  
11
Oldboy

Oldboy

2013
×
★★½
Edit this entry  
10
The Sisters Brothers

The Sisters Brothers

2018
×
★★★½
Edit this entry  
10
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Three Musketeers

The Three Musketeers

1993
×
★★★
Edit this entry  
05
Carlito's Way

Carlito's Way

1993
×
★★★★
Edit this entry  
05
Looney Tunes: Back in Action

Looney Tunes: Back in Action

2003
×
★★½
Edit this entry