• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Red Notice

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Jack Whitehall: I'm Only Joking

    ★★★

  • Feel the Beat

  • Hannah Gadsby: Douglas

    ★★★★

  • The Wrong Missy

    ★★★

  • Middleditch & Schwartz

    ★★★★★

  • Chris D'Elia: No Pain

    ★★★

  • Taylor Tomlinson: Quarter-Life Crisis

    ★★½

  • Pete Davidson: Alive from New York

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★½

  • Mike Birbiglia: The New One

    ★★★★

  • Jenny Slate: Stage Fright

    ★★★½

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Simon Amstell: Set Free

    ★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

  • Us

    ★★★★½

  • Captain Marvel

  • Ken Jeong: You Complete Me, Ho

    ★★

  • Polar

    ★★½

  • The Guy Who Didn't Like Musicals

    ★★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • We Have Always Lived in the Castle

    ★★★

  • Daniel Sloss: Live Shows

    ★★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

  • Hannah Gadsby: Nanette

    ★★★★½

  • Deadpool 2

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • I Am Not an Easy Man

    ★★★½

  • Happy Anniversary

    ★★★½

  • James Acaster: Repertoire

    ★★★★

  • Chris Rock: Tamborine

    ★★★

  • When We First Met

    ★★★

  • Black Panther

  • Russell Howard: Recalibrate

    ★★★½

  • Jack Whitehall: At Large

  • Thor: Ragnarok

  • Happy Death Day

    ★★½

  • Blade Runner 2049

  • Spider-Man: Homecoming

  • Oh, Hello on Broadway

    ★★★

  • Sarah Silverman: A Speck of Dust

    ★★★

  • Okja

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

  • Get Out

    ★★★★

  • Doctor Strange

  • Mascots

    ★★★½

  • Moonlight

    ★★★★

  • Nocturnal Animals

    ★★★★

  • La La Land

    ★★★★

  • Bo Burnham: Make Happy

    ★★★★

  • Popstar: Never Stop Never Stopping

  • Captain America: Civil War

  • O Perfume da Memória

    ★★★½

  • Deadpool

  • Hannibal Buress: Comedy Camisado

    ★★★½

  • Other People

    ★★★½

  • EMO the Musical

    ½

  • John Mulaney: The Comeback Kid

    ★★★½

  • 3 Generations

    ★★★