Sort by

Lee has logged 163 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★
Edit this entry  
29
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Chelsea Peretti: One of the Greats

Chelsea Peretti: One of the Greats

2014
×
★★★½
Edit this entry  
27
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★
Edit this entry  
25
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★
Edit this entry  
25
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★½
Edit this entry  
21
John Mulaney: New in Town

John Mulaney: New in Town

2012
×
★★★★
Edit this entry  
21
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★½
Edit this entry  
20
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★½
Edit this entry  
17
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Jenny Slate: Stage Fright

Jenny Slate: Stage Fright

2019
×
★★★★
Edit this entry  
13
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Edit this entry  
08
Isn't It Romantic

Isn't It Romantic

2019
×
★★½
Edit this entry  
06
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★½
Edit this entry  
05
The Knight Before Christmas

The Knight Before Christmas

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
01
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★
Edit this entry  
30
It's Only the End of the World

It's Only the End of the World

2016
×
★★★½
Edit this entry  
22
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★½
Edit this entry  
19
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★★
Edit this entry  
11
Constantine

Constantine

2005
×
★★★
Edit this entry  
09
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★
Edit this entry  
08
The King

The King

2019
×
★★★
Edit this entry  
02
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★
Edit this entry  
26
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★½
Edit this entry  
14
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★
Edit this entry  
13
Joker

Joker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★★½
Edit this entry  
11
Girls Trip

Girls Trip

2017
×
★★★
Edit this entry  
10
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★★½
Edit this entry  
06
Burning

Burning

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
04
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★
Edit this entry  
21
Twilight

Twilight

2008
×
★★
Read prior review Edit this entry  
21
Between Two Ferns: The Movie

Between Two Ferns: The Movie

2019
×
★★★
Edit this entry  
14
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Edit this entry  
11
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★★
Edit this entry  
06
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★½
Edit this entry  
01
The Dark Crystal

The Dark Crystal

1982
×
★★★½
Edit this entry  
30
Scary Movie 2

Scary Movie 2

2001
×
★★
Edit this entry  
24
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Playing Hard

Playing Hard

2018
×
★★½
Edit this entry  
18
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★★
Edit this entry  
17
Lupin the Third: The Castle of Cagliostro

Lupin the Third: The Castle of Cagliostro

1979
×
★★★½
Edit this entry  
16
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★
Edit this entry  
16
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Edit this entry