Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
04
The Northman

The Northman

2022
×
Edit this entry  
31
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
Read the review Edit this entry  
31
Top Gun

Top Gun

1986
×
Edit this entry  
30
Morbius

Morbius

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
Read prior review Edit this entry  
23
Chip 'n Dale: Rescue Rangers

Chip 'n Dale: Rescue Rangers

2022
×
Edit this entry  
05
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
Read the review Edit this entry  
03
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
02
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
Read the review Edit this entry  
21
The Last Detail

The Last Detail

1973
×
Edit this entry  
08
Sonic the Hedgehog 2

Sonic the Hedgehog 2

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Sonic the Hedgehog 2

Sonic the Hedgehog 2

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Barbarella

Barbarella

1968
×
Edit this entry  
27
X

X

2022
×
Edit this entry  
25
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
Edit this entry  
20
Free Guy

Free Guy

2021
×
Edit this entry  
17
jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
08
The Batman

The Batman

2022
×
Edit this entry  
07
Young Frankenstein

Young Frankenstein

1974
×
Edit this entry  
03
Throne of Blood

Throne of Blood

1957
×
Edit this entry  
28
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

1964
×
Edit this entry  
21
Harold and Maude

Harold and Maude

1971
×
Edit this entry  
14
Pink Flamingos

Pink Flamingos

1972
×
Edit this entry  
09
Scream

Scream

2022
×
Edit this entry  
07
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
Edit this entry  
01
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
Edit this entry  
31
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
Edit this entry  
27
Dance, Girl, Dance

Dance, Girl, Dance

1940
×
Edit this entry  
25
Lethal Weapon

Lethal Weapon

1987
×
Edit this entry  
24
Freaks

Freaks

1932
×
Edit this entry  
20
His Girl Friday

His Girl Friday

1940
×
Edit this entry  
18
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Scream

Scream

2022
×
Edit this entry  
15
Belle

Belle

2021
×
Edit this entry  
12
Scream 4

Scream 4

2011
×
Edit this entry  
11
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
Edit this entry  
06
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
26
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
Edit this entry  
25
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
Edit this entry  
23
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
Edit this entry  
21
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Edit this entry