Sort by

Lee has logged 68 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★★
Edit this entry  
25
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★
Edit this entry  
25
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
25
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★★
Edit this entry  
24
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Edit this entry  
24
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Boy

Boy

2010
×
★★★★
Edit this entry  
02
Tokyo Sonata

Tokyo Sonata

2008
×
Read the review Edit this entry  
28
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Curse of La Llorona

The Curse of La Llorona

2019
×
★★½
Edit this entry  
20
The Family Game

The Family Game

1983
×
Read the review Edit this entry  
16
WarGames

WarGames

1983
×
★★★★
Edit this entry  
29
Still Walking

Still Walking

2008
×
Read the review Edit this entry  
20
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Departures

Departures

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Jersey Girl

Jersey Girl

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★
Edit this entry  
03
Holidays

Holidays

2016
×
Edit this entry  
03
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
Edit this entry  
02
Just Friends

Just Friends

2005
×
Read the review Edit this entry  
24
Shaft

Shaft

1971
×
Read the review Edit this entry  
22
As Above, So Below

As Above, So Below

2014
×
★★½
Edit this entry  
05
Scoob!

Scoob!

2020
×
Edit this entry  
02
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
American Ultra

American Ultra

2015
×
★★½
Edit this entry  
12
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★½
Edit this entry  
31
The Art of Getting By

The Art of Getting By

2011
×
★★
Edit this entry  
20
The Host

The Host

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Onward

Onward

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Horse Girl

Horse Girl

2020
×
Edit this entry  
27
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
Read the review Edit this entry  
15
Bad Boys II

Bad Boys II

2003
×
Read the review Edit this entry  
10
Night on the Galactic Railroad

Night on the Galactic Railroad

1985
×
Read the review Edit this entry  
07
Guns Akimbo

Guns Akimbo

2019
×
Edit this entry  
07
Grave of the Fireflies

Grave of the Fireflies

1988
×
★★★★
Edit this entry  
07
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
Urusei Yatsura: Beautiful Dreamer

Urusei Yatsura: Beautiful Dreamer

1984
×
Read the review Edit this entry  
29
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
Read the review Edit this entry  
18
Galaxy Express 999: The Movie

Galaxy Express 999: The Movie

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
Read the review Edit this entry  
11
Panda! Go Panda!: Rainy Day Circus

Panda! Go Panda!: Rainy Day Circus

1973
×
Read the review Edit this entry  
11
Panda! Go Panda!

Panda! Go Panda!

1972
×
Read the review Edit this entry