• George Carlin's American Dream

    ★★★★★

  • Love, Death & Robots: Jibaro

    ★★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★★★

  • Morbius

  • Moon Knight

    ★★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Encanto

  • Eternals

    ★★★★

  • Squid Game

  • The Mad Women's Ball

  • The Guilty

  • American Night

  • Last Night in Soho

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Cinderella

  • The Green Knight

  • The Suicide Squad

  • Titane

  • The French Dispatch

    ★★★★★

  • Petrov's Flu

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Annette

    ★★★★★

  • Luca

    ★★★★★

  • Loki

    ★★★★★

  • Bo Burnham: Inside

  • Moby Doc

  • Cruella

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

  • Army of the Dead

  • Gaia

  • Cherry

    ★★★★★

  • Prisoners of the Ghostland

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • Paradox Lost

  • The Croods: A New Age

  • Mank

  • Once Upon a Snowman

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • Cadaver

  • Rebecca

  • Soul

    ★★★★★

  • Atarrabi & Mikelats

    ★★★★★

  • Enola Holmes

  • Deeper!

    ★★★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • Wolfwalkers

  • The Devil All the Time

    ★★★★★

  • The Human Voice

    ★★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Tenet

    ★★★★★

  • Vnutrenniy ogon

    ★★★★★

  • Unorthodox

  • The Hunt

  • Onward

    ★★★★★

  • Emma.

  • 365 Days

  • Gretel & Hansel

  • The Father

    ★★★★★

  • Palm Springs

  • The Social Dilemma

    ★★★★★

  • Possessor

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • The New Pope

    ★★★★★

  • Dolittle

  • Little Women

  • Jumanji: The Next Level

  • The Gentlemen

    ★★★★★

  • Outlaw

  • A Guide to Second Date Sex