RSS feed for leemarvin

leemarvin has logged 87 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
06
Bob Lazar: Area 51 and Flying Saucers

Bob Lazar: Area 51 and Flying Saucers

2018
×
Edit this entry  
30
Apollo 11

Apollo 11

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
26
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★
Edit this entry  
17
Her Smell

Her Smell

2018
×
★★★★
Edit this entry  
14
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
Edit this entry  
11
MacGruber

MacGruber

2010
×
Edit this entry  
11
The Informers

The Informers

2008
×
Edit this entry  
03
Deadwood: The Movie

Deadwood: The Movie

2019
×
★★★★
Edit this entry  
02
Inland Empire

Inland Empire

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Master and Commander: The Far Side of the World

Master and Commander: The Far Side of the World

2003
×
Edit this entry  
27
The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

2019
×
Edit this entry  
24
The Rider

The Rider

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
19
John Wick: Chapter 3 – Parabellum

John Wick: Chapter 3 – Parabellum

2019
×
★★★½
Edit this entry  
08
Austin Powers: International Man of Mystery

Austin Powers: International Man of Mystery

1997
×
Edit this entry  
06
Dragged Across Concrete

Dragged Across Concrete

2018
×
★★★★
Edit this entry  
05
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Skyfall

Skyfall

2012
×
Edit this entry  
04
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★½
Edit this entry  
01
Halloween

Halloween

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Studio 54

Studio 54

2018
×
Edit this entry  
29
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★
Edit this entry  
27
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Dawn Wall

The Dawn Wall

2017
×
★★★
Edit this entry  
23
Free Solo

Free Solo

2018
×
★★★★
Edit this entry  
20
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Mid90s

Mid90s

2018
×
★★★
Edit this entry  
17
Widows

Widows

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Holiday

Holiday

2018
×
Edit this entry  
11
Action Point

Action Point

2018
×
★★½
Edit this entry  
08
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
Edit this entry  
07
Mortal Engines

Mortal Engines

2018
×
★★
Edit this entry  
07
The Man Who Knew Too Little

The Man Who Knew Too Little

1997
×
Edit this entry  
07
Master of the Flying Guillotine

Master of the Flying Guillotine

1976
×
Edit this entry  
06
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
Read the review Edit this entry  
05
Shame

Shame

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
04
On Her Majesty's Secret Service

On Her Majesty's Secret Service

1969
×
Read the review Edit this entry  
03
Harmontown

Harmontown

2014
×
Edit this entry  
02
The Dirt

The Dirt

2019
×
★★
Edit this entry  
31
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
30
The Client

The Client

1994
×
★★★★
Edit this entry  
30
Tag

Tag

2018
×
★★½
Edit this entry  
21
Triple Frontier

Triple Frontier

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Leaving Neverland

Leaving Neverland

2019
×
Edit this entry  
10
Clear and Present Danger

Clear and Present Danger

1994
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Bride of Frankenstein

The Bride of Frankenstein

1935
×
Edit this entry  
04
The Sisters Brothers

The Sisters Brothers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Clan of the White Lotus

The Clan of the White Lotus

1980
×
Edit this entry  
25
Gentlemen Broncos

Gentlemen Broncos

2009
×
★★
Edit this entry