• The Witcher: Nightmare of the Wolf

    ★★★½

  • The Trip

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Annette

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Girl Next

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Arlo the Alligator Boy

    ★★★½

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★½

  • Together Together

    ★★★½

  • Finding 'Ohana

    ★★★½

  • The Dig

    ★★★½

  • The White Tiger

    ★★★½

  • Pretty Guardian Sailor Moon Eternal The Movie Part 1

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Paint

    ★★★½

  • Funny Boy

    ★★★½

  • The Midnight Sky

    ★★★

  • The Prom

    ★★★

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Small Axe

    ★★★★

  • Hillbilly Elegy

    ★★½

  • Jingle Jangle: A Christmas Journey

    ★★★½

  • Let Him Go

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Shithouse

    ★★★★

  • Over the Moon

    ★★★½

  • I'm Your Woman

    ★★★½

  • Best Summer Ever

    ★★★½

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★½

  • The Old Ways

    ★★★½

  • Freaky

    ★★★½

  • Run

    ★★★½

  • Spontaneous

    ★★★★

  • The Good Lord Bird

    ★★★★

  • Hosts

    ★★★½

  • Baby Done

    ★★★½

  • Little Fish

    ★★★½

  • The Boys in the Band

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • Supernova

    ★★★★

  • On the Rocks

    ★★★½

  • A Feral World

    ★★

  • The Kid Detective

    ★★★½

  • Shadow in the Cloud

    ★★★

  • Penguin Bloom

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • Critical Thinking

    ★★★½

  • The Paper Tigers

    ★★★½

  • Come True

    ★★★½

  • The Swarm

    ★★★½

  • The Block Island Sound

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

    ★★★½

  • The Owners

    ★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Words on Bathroom Walls

    ★★★½

  • High Score

    ★★★½

  • Max Reload and the Nether Blasters

    ★★★½

  • The Outside Story

    ★★★½

  • Before/During/After

    ★★★★

  • Aliens Stole My Body

    ★★

  • She Dies Tomorrow

    ★★★½

  • Summerland

    ★★★½

  • Legacy of Lies

    ★★½

  • Here Are the Young Men

    ★★½

  • The Old Guard

    ★★★½

  • Archive

    ★★★½