• I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Hamilton

    ★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

    ★★★½

  • The Half of It

    ★★★★

  • A Secret Love

    ★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★

  • Pete Davidson: Alive from New York

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★½

  • 365 Days

    ½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★½

  • The Mandela Effect

    ★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • K-12

    ½

  • The King

    ★★★★

  • Joker

    ★★

  • The Fanatic

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★½

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Swallow

    ★★★★

  • After

    ★½

  • Us

    ★★★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Yes, God, Yes

    ★★★★

  • Honey Boy

    ★★★★½

  • The Farewell

    ★★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Bird Box

    ★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★½

  • mid90s

    ★★★★

  • The Third Wife

    ★★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★

  • Suspiria

    ★★★

  • A Star Is Born

    ★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • Roma

    ★★★★★

  • Cam

    ★★★½

  • The First Purge

    ★★

  • Incredibles 2

    ★★★

  • Climax

    ★★★★★

  • Dear Ex

    ★★★½

  • Bao

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★½

  • Private Life

    ★★★

  • Coco

    ★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • Molly's Game

    ★★★½

  • I, Tonya

    ★★★★

  • It

    ★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • First Reformed

    ★★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★★

  • Dunkirk

    ★★★

  • Good Time

    ★★★★★