Sort by

Lee has logged 15 entries for films during April 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Escape from Tomorrow

Escape from Tomorrow

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Void

The Void

2016
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Amityville Horror

The Amityville Horror

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Sin Nombre

Sin Nombre

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Take Shelter

Take Shelter

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Thief

Thief

1981
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Matilda

Matilda

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
The New World

The New World

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Discovery

The Discovery

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Goosebumps

Goosebumps

2015
×
★★★★
Edit this entry  
01
Anomalisa

Anomalisa

2015
×
★★★★
Edit this entry