Sort by

Leesah has logged 315 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Aquaman

Aquaman

2018
×
Read the review Edit this entry  
30
Weekends

Weekends

2017
×
★★★★
Edit this entry  
29
Lean on Pete

Lean on Pete

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Vice

Vice

2018
×
Read the review Edit this entry  
29
About Elly

About Elly

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Other Side of the Wind

The Other Side of the Wind

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
On Her Majesty's Secret Service

On Her Majesty's Secret Service

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
In the Presence of a Clown

In the Presence of a Clown

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Marwencol

Marwencol

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Daniel

Daniel

1967
×
Read the review Edit this entry  
18
Prison

Prison

1949
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Waiting Women

Waiting Women

1952
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Face to Face

Face to Face

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
It Rains on Our Love

It Rains on Our Love

1946
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Phone Call

The Phone Call

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Music in Darkness

Music in Darkness

1948
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Hold the Dark

Hold the Dark

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Creed II

Creed II

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Happy as Lazzaro

Happy as Lazzaro

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Human Flow

Human Flow

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
At Eternity's Gate

At Eternity's Gate

2018
×
Read the review Edit this entry  
28
Animals

Animals

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Father’s Chair

Father’s Chair

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Wiener-Dog

Wiener-Dog

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Jabberwocky

Jabberwocky

1977
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
mid90s

mid90s

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Buffalo '66

Buffalo '66

1998
×
Read the review Edit this entry  
17
Galveston

Galveston

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Meek's Cutoff

Meek's Cutoff

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Kindergarten Teacher

The Kindergarten Teacher

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
In Darkness

In Darkness

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Private Life

Private Life

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Girl in the Spider's Web

The Girl in the Spider's Web

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Transit

Transit

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
A Kid Like Jake

A Kid Like Jake

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Alps

Alps

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Dogtooth

Dogtooth

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Free Solo

Free Solo

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Charade

Charade

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Possession

Possession

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
God Knows Where I Am

God Knows Where I Am

2016
×
★★
Edit this entry