• Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • Hawkeye

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★★★½

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★★

  • Red Notice

    ★★★

  • Eternals

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★½

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • Scenes from a Marriage

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★½

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • The Voyeurs

    ★★½

  • Reminiscence

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Jolt

    ★½

  • Titane

    ★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Resident Evil: Infinite Darkness

    ★★

  • Black Widow

    ★★★★½

  • Annette

    ★★

  • The Tomorrow War

    ★★★

  • Loki

    ★★★★

  • F9

    ★★

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★

  • Wrath of Man

    ★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★½

  • Petite Maman

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • News of the World

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Alex Wheatle

    ★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Happiest Season

    ★★★★

  • Mank

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Red, White and Blue

    ★★★★

  • Mangrove

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • On the Rocks

    ★★★½

  • Lost Girls & Love Hotels

    ★★½

  • Lovers Rock

    ★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★★★

  • Chemical Hearts

    ★★★½

  • The Tax Collector

    ★½

  • Strasbourg 1518

  • Da 5 Bloods

    ★★★★