Leey has logged 259 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Cloud Atlas

Cloud Atlas

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ran

Ran

1985
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★½
Edit this entry  
25
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Robbie Williams: Live at the Albert

Robbie Williams: Live at the Albert

2001
×
★★★★
Edit this entry  
24
Robbie Williams - One Night at the Palladium

Robbie Williams - One Night at the Palladium

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
23
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Mile 22

Mile 22

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★½
Edit this entry  
19
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★½
Edit this entry  
18
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★
Edit this entry  
17
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Welcome Home

Welcome Home

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Sisters Brothers

The Sisters Brothers

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Widows

Widows

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Suspiria

Suspiria

2018
×
★½
Edit this entry  
25
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Town

The Town

2010
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
Kursk

Kursk

2018
×
★★★
Edit this entry  
03
Clouds of Sils Maria

Clouds of Sils Maria

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
The Night Comes for Us

The Night Comes for Us

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
First Man

First Man

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Hold the Dark

Hold the Dark

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Assassin's Creed

Assassin's Creed

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Venom

Venom

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Oldboy

Oldboy

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Total Recall

Total Recall

2012
×
★★★½
Edit this entry