• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • Choose or Die

    ★★★

  • Blueming

    ★★★★★

  • Moon Knight

    ★★★★★

  • Morbius

    ★★★★½

  • X

    ★★★

  • The Adam Project

    ★★★★★

  • Kotaro Lives Alone

    ★★★★★

  • Bergen

    ★★★★★

  • The Weekend Away

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★★

  • Gangubai Kathiawadi

    ★★★★★

  • Semantic Error

    ★★★★★

  • Inventing Anna

    ★★★★★

  • Bigbug

  • Love and Leashes

    ★★★★★

  • Kimi

    ★★★★½

  • Kissable Lips

    ★★

  • The Woman in the House Across the Street from the Girl in the Window

    ★★★★½

  • Fresh

    ★★★★★

  • Benden Ne Olur

    ★★★★★

  • The House

    ★★★

  • The Tinder Swindler

    ★★★½

  • Bad and Crazy

    ★★★★★

  • Mother/Android

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Not Me

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Back to the Outback

    ★★★★★

  • Tear Along the Dotted Line

    ★★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★★

  • Red Notice

    ★★★★½

  • Encanto

    ★★★★★

  • Bad Buddy

    ★★★★★

  • Eternals

    ★★★★½

  • A World Without

    ★★★

  • My Love Mix-Up!

    ★★★★★

  • Child of Kamiari Month

    ★★★★

  • Puff: Wonders of the Reef

    ★★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★★

  • Seal Team

    ★★★★★

  • Squid Game

    ★★★★★

  • Nightbooks

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Afterlife of the Party

    ★★★★½

  • Hometown Cha-Cha-Cha

    ★★★★★

  • The Loud House Movie

    ★★★★

  • Memories of a Murderer: The Nilsen Tapes

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★★

  • Free Guy

    ★★★★★

  • Vivo

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

  • Green Snake

    ★★★★★

  • Deep

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

  • Lamb

    ★★½

  • The Summit of the Gods

    ★★★★

  • After Yang

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Fear Street: 1978

  • The Devil Judge

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

  • The Boss Baby: Family Business

  • Midnight

    ★★★★★

  • Light on Me

    ★★★★★

  • Nevertheless,

    ★★★

  • Luca

    ★★★★★

  • Awake

    ★★★½