Sort by

lefibee has logged 171 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Edit this entry  
26
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Self/less

Self/less

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
23
New Gods: Nezha Reborn

New Gods: Nezha Reborn

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Puff: Wonders of the Reef

Puff: Wonders of the Reef

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Fractured

Fractured

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Over the Moon

Over the Moon

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Two

Two

2021
×
★½
Edit this entry  
12
The BFG

The BFG

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Nightbooks

Nightbooks

2021
×
★★★★
Edit this entry  
09
Deep

Deep

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Green Snake

Green Snake

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
My Love Mix-Up!

My Love Mix-Up!

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Hometown Cha-Cha-Cha

Hometown Cha-Cha-Cha

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Memories of a Murderer: The Nilsen Tapes

Memories of a Murderer: The Nilsen Tapes

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Diary of a Wimpy Kid: The Long Haul

Diary of a Wimpy Kid: The Long Haul

2017
×
★★★½
Edit this entry  
15
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Sightless

Sightless

2020
×
★★★★
Edit this entry  
30
Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
29
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Edit this entry  
29
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
Edit this entry  
28
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
Read the review Edit this entry  
28
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
Read the review Edit this entry  
26
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Venom

Venom

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Monsters vs Aliens

Monsters vs Aliens

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Tau

Tau

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The App

The App

2019
×
½
Edit this entry  
15
Homunculus

Homunculus

2021
×
Edit this entry  
14
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Awake

Awake

2021
×
★★★½
Edit this entry  
12
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Flatliners

Flatliners

2017
×
★★★★
Edit this entry  
09
Nerve

Nerve

2016
×
★★½
Edit this entry  
08
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Bruce Almighty

Bruce Almighty

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Devil Judge

The Devil Judge

2021
×
★★★½
Edit this entry  
16
Tomorrow I Will Date With Yesterday's You

Tomorrow I Will Date With Yesterday's You

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Afterlife of the Party

Afterlife of the Party

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry