• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • The Northman

    ★★★★½

  • Deep Water

    ★★★

  • Ambulance

    ★★★★

  • X

    ★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★

  • The Lost City

    ★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

  • Texas Chainsaw Massacre

  • The Sky Is Everywhere

    ★★

  • I Want You Back

    ★★½

  • Jackass Forever

  • Sharp Stick

    ★★★

  • Master

  • Fresh

    ★★★½

  • The House

    ★★

  • Scream

    ★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Single All the Way

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

  • House of Gucci

    ★★★½

  • A House on the Bayou

    ½

  • One December Night

    ★★★½

  • Next Stop, Christmas

    ★★½

  • Encanto

  • Eternals

    ★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★½

  • Antlers

    ★★½

  • Muppets Haunted Mansion

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Cry Macho

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • King Richard

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Old

    ★★★

  • Red Rocket

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★½

  • Bergman Island

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • Benedetta

    ★★

  • Space Jam: A New Legacy

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • The Boss Baby: Family Business

    ★★

  • Luca

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • F9

    ★★

  • Cruella

    ★★★

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Spiral: From the Book of Saw

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★½