• Paranormal Activity: Next of Kin

    ★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Dune

    ★★★

  • The Hand of God

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Luca

    ★★★½

  • Loki

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Palmer

    ★★★½

  • Yung Lean: In My Head

    ★★★★

  • Leonor. El futuro de la monarquía renovada

    ½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★½

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★★

  • Soul

    ★★★½

  • We Are Who We Are

    ★★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • Normal People

    ★★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Mulan

    ½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Miss Americana

    ★★★

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★★

  • Time

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Klaus

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Travis Scott: Look Mom I Can Fly

    ★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Pain and Glory

    ★★★★

  • Good Boys

    ★★★

  • Everybody's Everything

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★½

  • The Report

    ★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★

  • The Realm

    ★★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Cold War

    ★★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★

  • Holy Goalie

    ★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★

  • Borg vs McEnroe

    ★★★

  • Lady Bird

    ★★★

  • The Shape of Water

    ★★★

  • Dunkirk

    ★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★

  • Loving Vincent

    ★★★½

  • Good Time

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★

  • Hot Summer Nights

    ★★½

  • The Disaster Artist

    ★★★½

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Sister of Mine

    ★★½

  • T2 Trainspotting

    ★½