Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
07
Fear and Loathing in Las Vegas

Fear and Loathing in Las Vegas

1998
×
★★★½
Edit this entry  
01
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
30
The Aviator's Wife

The Aviator's Wife

1981
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Edit this entry  
29
Paranormal Activity: Next of Kin

Paranormal Activity: Next of Kin

2021
×
★★
Edit this entry  
03
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★★½
Edit this entry  
01
Dune

Dune

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★
Edit this entry  
25
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★★
Edit this entry  
04
Loki

Loki

2021
×
★★★★
Edit this entry  
02
Neon Genesis Evangelion

Neon Genesis Evangelion

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
31
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★½
Edit this entry  
21
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Fast Five

Fast Five

2011
×
★★★
Edit this entry  
11
Fast & Furious

Fast & Furious

2009
×
★★★
Edit this entry  
10
2 Fast 2 Furious

2 Fast 2 Furious

2003
×
★★★
Edit this entry  
09
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★★★
Edit this entry  
06
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★
Edit this entry  
24
Luca

Luca

2021
×
★★★½
Edit this entry  
14
Escape from L.A.

Escape from L.A.

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Yung Lean: In My Head

Yung Lean: In My Head

2020
×
★★★★
Edit this entry  
28
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★½
Edit this entry  
17
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★
Edit this entry  
01
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★
Edit this entry  
20
Locke

Locke

2013
×
★★★
Edit this entry  
24
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Palmer

Palmer

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Lion King

The Lion King

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★★
Edit this entry  
16
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★
Edit this entry  
07
Perfume: The Story of a Murderer

Perfume: The Story of a Murderer

2006
×
★★½
Edit this entry  
03
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Secret in Their Eyes

The Secret in Their Eyes

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Edit this entry  
30
Dick Johnson Is Dead

Dick Johnson Is Dead

2020
×
★★★★
Edit this entry  
27
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★
Edit this entry  
24
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★★
Edit this entry  
13
Time

Time

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Edit this entry